6. Karpatská vandrovka získala 6 900 EUR.

V sobotu 19. septembra ste na hrebeňovke vo Volovských vrchoch mohli stretnúť 69 vytrvalcov s chuťou podporiť lepšie východné Slovensko.

69 účastníkov šiesteho ročníka Karpatskej vandrovky, darcovského turistického pochodu pre lepšie východné Slovensko, prispelo do Fondu Karpatskej vandrovky darmi v hodnote 6 900 EUR. Všetkým patrí vrelá vďaka!

Karpatská vandrovka je 50-kilometrový vytrvalostný darcovský pochod pre športovo naladených ľudí s chuťou darovať na rozvoj východného Slovenska. Vandrovka vedie po lesných cestách po hrebeni Volovských vrchov v zachovanej prírode čarovných Karpát. Pochod začína o 5:00 hod. v Kúpeľoch Štós. Cieľom je areál Čičky pri Bankove pri Košiciach.

Karpatská vandrovka je prvý a stále jediný darcovský pochod: každý účastník Karpatskej vandrovky daruje alebo získa do Fondu Karpatskej vandrovky sumu 100 EUR. Všetky darované peniaze vo Fonde použijeme na podporu užitočných projektov na východnom Slovensku. O tom, ktoré projekty podporu získajú, rozhodnú samotní darcovia. V predchádzajúcich piatich ročníkoch prerozdelil Fond Karpatskej vandrovky na podporu projektov 15 025 EUR.

Všetko o vandrovke nájdete na www.karpatskavandrovka.sk.

Supermani s Oskarom