Pomáhaj s nami

Pomáhaj s nami

Aké východné Slovensko chceš ty? 

Východné Slovensko vo viacerých oblastiach zaostáva za zvyškom našej krajiny.

Mnohí ľudia žijú v chudobe, mnohí východniari sú bez práce alebo musia za prácou cestovať a žiť oddelene od svojej rodiny, aby ju uživili. 

Možnosti kvalitného vzdelania sú limitované a aj preto stále viac mladých ľudí z východu odchádza študovať a žiť inde. Strácame talentovaných aktívnych ľudí, ktorých východné Slovensko potrebuje. 

Ľudia zo zraniteľných skupín nemajú rovnaké príležitosti a podmienky na rozvoj, štúdium a uplatnenie sa v regióne. Ľudia z rómskej menšiny a ľudia s telesným a mentálnym postihnutím a zo sociálne slabšieho zázemia čelia diskriminácii a vylučeniu.  

Nestaráme sa dostatočne o prostredie, v ktorom žijeme. Ničíme lesy, znečisťujeme prírodu. 

Obzvlášť na vidieku a v odľahlejších častiach východu, ľuďom chýbajú možnosti aktívneho a obohacujúceho trávenia voľného času a kultúrneho vyžitia

MY TO CHCEME ZMENIŤ.

Chceš to zmeniť aj ty?

Či tu žiješ, pôsobíš alebo je pre teba východné Slovensko dôležitým miestom v tvojom srdci, pripoj sa k nám a pomôž vytvárať prosperujúce východné Slovensko, kde ľudia chcú žiť. 

Prinášame na východné Slovensko finančnú podporu pre kreatívne iniciatívy a vlastné inovatívne riešenia miestnych problémov, aby ľudia žijúci v regióne mohli viesť úspešný a plnohodnotný život. 

Len ak sa spojíme, dokážeme spraviť z východného Slovenska lepšie miesto pre život pre každého. Miesto, kde každý môže naplniť svoj potenciál a žiť plnohodnotne. Miesto, ktoré prináša inovácie a nové možnosti. Miesto, kde si ľudia pomáhajú a spoločne vytvárajú lepšiu budúcnosť. Miesto, kde ľudia chcú žiť. 

Pripoj sa k nám a podpor aktívnych ľudí a organizácie, ktoré robia z východného Slovenska lepšie miesto pre život.

Podpor nás – podpor východné Slovensko.