V Karpatskej nadácii máme nulovú toleranciu k akémukoľvek sexuálnemu vykorisťovaniu, zneužívaniu alebo porušovaniu práv detí. Je pre nás dôležité, aby sme spolu s našimi partnermi, podporenými organizáciami a ich partnermi vytvárali a udržiavali bezpečné a rešpektujúce prostredie pre každého, kto sa zúčastňuje aktivít, ktoré realizujeme a podporujeme.
Program podporí komunity na východnom Slovensku, ktoré preberajú zodpovednosť za svoje okolie a prispievajú k budovaniu spoločenskej súdržnosti na miestnej úrovni. Chceme tak aktivizovať obyvateľstvo, spájať ľudí, podporovať dobrovoľnícku spoluprácu a posilniť toleranciu voči rozmanitosti.
Na štart Karpatskej vandrovky sa postavilo 253 účastníkov, medzi nimi turisti, ultrabežci, partie kamarátov či nevidiaci vandrovníci so sprievodcami. Všetci tak prispeli na dobrú vec. Do fondu Máme radi východ sa vyzbieralo 10 000 eur, ktoré sa použijú na verejnoprospešné aktivity v regióne. Vandrovka oslávila 15 rokov a atmosféra na štarte aj v cieli bola výnimočná.
Program podporí inovatívne základné školy a mimovládne neziskové organizácie s kreatívnym, netradičným a inkluzívnym prístupom k vzdelávaniu. Umožní im preberať nové trendy, skúšať nové prístupy, prinášať a šíriť inovácie a tvorivo sa postaviť k vyučovaniu.
Cez grantový program Máme radi východ každý rok podporujeme projekty, ktoré prispievajú k zdravému životnému štýlu, neformálnej kultúre a zlepšovaniu života v obciach i mestách východného Slovenska. Tento rok o grant požiadalo 64 mimovládnych neziskových organizácií, odborná komisia vybrala týchto šesť.
Karpatskú vandrovku odštartujeme 21. septembra a jubilejný 15. ročník prinesie opäť úžasné turistické dobrodružstvo po trase SNP vo Volovských vrchoch spojené s množstvom dobra. Pridajte sa.
Ako to dopadne, keď si deti zo základných škôl nakreslia svoje bláznivé vynálezy, vysokoškoláci ich nadizajnujú a stredoškoláci naozaj vyrobia? A ako reagovali deti, keď po roku čakania svoje vynálezy uvideli a vyskúšali?
V rámci nášho programu UPre ženy a podujatia so zamestnávateľmi sme identifikovali bariéry, ktoré bránia Rómkam zo znevýhodneného prostredia nájsť si, získať a hlavne udržať si prácu. Tieto bariéry a odskúšané riešenia sme spísali do dokumentu, ktorý pomôže najmä zamestnávateľom a relevantným štátnym inštitúciám.
Na výročnej správe si dávame každý rok záležať a starostlivo pripravujeme textovú aj vizuálnu časť tak, aby sa vám páčila a aby ste jej dobre rozumeli. Robíme to tak, od kedy sme vznikli, pretože chceme byť transparentní a jasní.
V grantovom programe Máme radi východ podporíme kreatívne, zážitkové a praktické projekty, ktoré prispievajú k zdravému životnému štýlu, neformálnej kultúre a zlepšovaniu života v obciach i mestách.
Dvojičky Oliver a Andrej prišli na svet predčasne v 26. týždni tehotenstva. Oliver sa narodil so zdravotnými komplikáciami, ktoré mu znemožňujú žiť život ako bežné deti. Jeho mama Alexandra hovorí, že „život s dieťatkom so zdravotným znevýhodnením je nikdy nekončiaca cesta.“ Najmä na jej začiatku potrebovala poradiť, ktorým smerom sa vydať.
Miško potrebuje lieky na posilnenie srdca, ktoré na Slovensku nie sú dostupné. Dáška zasa dôležité rehabilitácie, ktoré jej pomáhajú pri následkoch detskej mozgovej obrny. Tikhoňa trápi cukrovka a Nasťa trpí tikmi zo stresu, ktorý zažila pri úteku z Ukrajiny. Toto sú deti, ktoré na Slovensku hľadajú bezpečný domov. Pretože ten ich im vzala vojna na Ukrajine. Ich mamky sa denne pasujú s výzvami, ktoré poznajú všetci rodičia inak obdarených detí. No okrem toho musia zvládnuť aj to, že sa ocitli v cudzej krajine, bez domova, rodiny a známych. Kto a ako im pomáha zvládnuť takéto náročné situácie?