Nominujte svojho favorita na ocenenie Roma Spirit 2018 – zostávajú dva týždne!

Poznáte ľudí s dobrým srdcom a odhodlaním tento svet urobiť o čosi lepšie miesto pre nás všetkých? Ľudí a organizácie, ktoré sa aktívne venujú zlepšovaniu situácie Rómov?

Nominujte ich na ocenenie Roma Spirit 2018!

Ešte dva týžde zostávajú, počas ktorých každý, kto pošle nomináciu môže rozhodnúť o tom, kto si ocenenie jubilejného 10. ročníka Roma Spirit 2018 odnesie! Nominácie je môžné poslať poštou, e-mailom alebo vyplnením online formulára priamo na webovej stránke do 30. septembra!

 

„Nominácie Roma Spirit sú príbehy, ktoré vo večerných správach neuvidíte. Rozprávajú o samosprávach, organizáciách, ľuďoch, firmách, ktorí sa neboja budovať lepšiu komunitu, kde Rómovia a majorita pracujú ako partneri a žijú spoločne,“ reagovala členka Prípravného výboru Roma Spirit a výskumníčka Zuzana Havírová.

Laureátov ocenenia v kategórii Obec a mesto, Osobnosť, Kultúra, Spoločnosť a zamestnávateľ, Mimovládna organizácia, Médiá vyberie medzinárodná Odborná porota. Laureátov špeciálnej kategórie Čin roka vyberie Porota Čin roka. 10. ročník Roma Spirit 2018 vyvrcholí vyhlásením laureátov ocenenia na slávnostnom galavečere 25. novembra 2018. Záznam z galavečera udeľovania ocenení uvedie už tradične RTVS.

Karpatská nadácia je partnerom kategórie Mimovládna organizácia.

Projekt Roma Spirit je zameraný na podporu aktívnej snahy všetkých, ktorí sa podieľajú na zlepšení situácie Rómov na Slovensku. Projekt vytvoril tradíciu v ocenení práce pre rómsku komunitu a verejnú platformu na prezentáciu pozitívnych reálnych prínosov. Každoročne približuje širokej verejnosti aktivity organizácií a jednotlivcov zamerané na podporu integrácie rómskej menšiny do spoločnosti a na zlepšenie jej životnej situácie. Autorkou myšlienky je Ľubomíra Slušná – Franz.

Ocenenie Roma Spirit je udeľované od roku 2009. Za doterajších 9 rokov bolo nominovaných 1 077 subjektov, ocenenie si z rúk vyhlasovateľov a partnerov Roma Spirit prevzalo už 54 laureátov. Osobitné postavenie má v oceňovaní kategória Čin roka. Medzi ocenenými boli v uplynulých rokoch napríklad aj OZ Človek v tísni, Divadlo Romathan Košice, US Steel Košice, Jarmila Vaňová, Spišský Hrhov, Gypsy TV a mnohí iní.

Vyhlasovateľmi jubilejného 10. ročníka Roma Spirit 2018 sú Asociácia pre kultúru, vzdelávanie a komunikáciu (ACEC), Rozhlas a televízia Slovenska a Úrad splnomocnenca vlády pre rómske komunity. Podujatie sa koná pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky Andrea Kisku.

Viac informácií: www.romaspirit.sk