Pierott Day alebo Biela loptička

P1080844
Minulú sobotu (13. augusta 2016) bolo na prešovskom Sídlisku III. naozaj rušno. Približne 200 ľudí rôzneho veku, ale hlavne deti, sa tu rozhodlo stráviť deň aktívnym športovaním. Na miestnych tenisových kurtoch mohli za podpory 5-tich profesionálnych trénerov nielen hrať tenis, ale aj vyskákať sa na trampolínach a zapojiť sa do súťaží. Akcia mala názov Pierott Day.

8. septembra, 2016, Rastislav Sabatula

Pierott je meno neziskovej organizácie, ktorá celé podujatie pripravila. Jej poslaním je oživiť miestnu komunitu a zároveň pomôcť ľuďom v ťažkej životnej situácii. Tento zámer napĺňali aj počas spomenutého podujatia.

Jedným z cieľov organizátorov bolo aj tentoraz umožniť obyvateľom a návštevníkom Prešova bezplatne si vyskúšať šport, ktorý je verejnosťou vnímaný ako finančne náročný a preto nedostupný. Ďalším cieľom bolo poskytnúť záujemcom profesionálnych inštruktorov. Ich úlohou bolo nielen naučiť účastníkov základy tenisu, ale aj hľadať talenty medzi deťmi. Tých motivovali aj formou rôznych súťaží a vecných odmien. Organizátori sa dokonca rozhodli vybraným talentovaným deťom zaplatiť športové náradie, vstup na kurty aj úvodné hodiny s trénerom.

Zámery organizátorov sa naplnili. Návštevníci strávili na kurtoch príjemný deň na čerstvom vzduchu. Prekonali zábrany a možno aj obavy z neznámeho športu. Vytipovaným mladým talentom umožnili bezplatne začať s tréningami tenisu. Tiež podporili zdravý životný štýl účastníkov, ktorý, ako dúfajú, neochabne.

Nezisková organizácia Pierott nazvala tento projekt podľa farby príznačnej pre tento šport: „biela loptička“. Finančne ho podporili viacerí sponzori. Realizoval sa aj vďaka podpore z programu Tu žijeme a pomáhame Karpatskej nadácie a Lear Corporation, s.r.o.. Ak máte vlastný nápad a chýbajú vám na jeho realizáciu peniaze, rovnako môžete požiadať o podporu v rámci niektorého z grantových programov Karpatskej nadácie.