Spoločne pre región opäť spája ľudí pre dobrú vec.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Ôsmy ročník programu rozdelil 13 585,54 EUR na podporu šiestich komunitných projektov.

Štyri neziskové organizácie a dve obce z východného Slovenska prevzali dnes symbolické šeky na slávnostnom vyhlásení výsledkov grantového programu Spoločne pre región z rúk prezidenta hutníckej spoločnosti Georgea F. Babcoka a riaditeľky Karpatskej nadácie Kataríny Minárovej.

Spoločným menovateľom podporených projektov je posilnenie pozitívneho vzťahu k miestu, kde ich realizátori pôsobia. OZ Detská železnica Košice si k 60. výročiu vzniku Detskej železnice pripravila projekt záchrany technického a kultúrneho dedičstva – historického parného rušňa Krutwig. Čarovný svet skál vyrastie v Spišských Tomášovciach, kde dobrovoľníci OZ Verbum Bonum premenia nevyužívaný priestor na magické voľnočasové centrum pre deti a mládež. Vybudovať desať včelích úľov a zážitkovo vzdelávať začiatočníkov o včelárstve je cieľom združenia Priatelia trstenskej prírody. Detská organizácia Fénix v okolí obce Stakčín obnoví umelý vodný kanál, úvrať Konské a most Rakovec na bývalej sninskej a stakčínskej úzkokoľajke na úpätí Vihorlatských vrchov. Novovybudovaná oddychová zóna pre obyvateľov Moldavy nad Bodvou skrášli priestor sídliska a výsadba kvetinových záhonov a obnova starej obecnej studne oživí obec Kostoľany nad Hornádom.

Zoznam podporených projektov

Máme radi Ukrajinu – prispej na pomoc utečencom z Ukrajiny

Tvoj dar pomôže riešiť akútne potreby Ukrajincov a Ukrajiniek, ktorí utekajú pred vojnovým konfliktom. Pomôžeš zabezpečiť základné životné potreby, právnu, sociálnu a psychologickú pomoc. Umožníš, aby si našli prácu, deťom vzdelávať sa a mohli žiť čo najplnohodnotnejší život.

Prispej na našu výzvu Máme radi Ukrajinu a podpor prácu organizácií na východnom Slovensku, ktoré priamo pomáhajú ľuďom prichádzajúcim z Ukrajiny na naše územie.