T for all, all for T 2016

T-Systems a Karpatská nadácia slávnostne odovzdávali šeky víťazným grantistom

????????????????????????????????????

V košickej spoločnosti T-Systems Slovakia s.r.o. sa uskutočnilo (21. marca 2016) slávnostné odovzdávanie šekov organizáciám, ktorých projekty uspeli v grantovom programe „T“ for all, all for „T“ 2016. Program založila a financuje ho firma T-Systems Slovakia. Spravuje ho Karpatská nadácia.

4. apríla 2016 Rastislav Sabatula

Akciu moderovala Katarína Trnová, z oddelenia PR a komunikácie spoločnosti T-Systems. Za spoločnosť vystúpil aj Pavel Jireček, Viceprezident pre ľudské zdroje, ktorý povedal: „Svätá povinnosť tých, ktorí môžu pomáhať, je aby pomáhali.“ Za Karpatskú nadáciu mala príhovor Mária Biľová.

VÍŤAZI ROČNÍKA TFAAFT 2015

Odovzdávaniu šekov grantistom podporeným v roku 2016 predchádzala prezentácia dvoch úspešných projektov z roku 2015. Tu sú…

Martin Boršč, predseda OZ Enjoy The Ride, pútavo načrtol úspešný projekt z roku 2015 „More Progress For Dirtpark Drábová“. V rámci projektu vybudovali informačnú tabuľu o čase rozpadu odpadu. Vysadili 63 sadeníc živého plota, ktorý dnes tvorí hlukovú aj optickú bariéru voči ceste. Postavili tiež altánok s lavičkami a prístreškom, pod ktorým sa skrývajú aj so svojimi bicyklami pred slnkom a dažďom. Pekný projekt.
Matúš Lukáč, zamestnanec firmy T-Systems a aktivista zo združenia Collegium Myssle – Klub priateľov archeologického výskumu v Nižnej Myšli prezradil tajomstvo úspechu ich projektu z roku 2015 pod názvom „Vstúpte do doby bronzovej – rekonštrukcia vstupnej brány do opevnenej osady I.“ Ich cieľom bolo atraktívnou formou sprístupniť výsledky archeologického výskumu prebiehajúceho na lokalite Várhegy v Nižnej Myšli. Pomocou budovania replík príbytkov a opevnenia, tvorivých dielní, workshopov približili život ľudí doby bronzovej na tomto území.

ÚSPEŠNÍ GRANTISTI TFAAFT 2016

Róbert Ondejka, predseda združenia Košický triatlon opísal vlastný projekt pod názvom „Košický triatlon 2016“. Pôjde už o 3. ročník amatérskeho športového podujatia pre zdravie a záľubu. Súťažiť sa bude v 3 disciplínach: plávanie, horská cyklistika v prírodnom teréne a beh. Tento rok chcú umiestniť preteky na Košické Sídlisko Nad Jazerom. Očakávajú 100 účastníkov, športovcov a záujem odhadom 1500 divákov. Viac info na webe – www.kosickytriatlon.sk

Renáta Ferencsik, riaditeľka neziskovej organizácie Centrum Liberta prevzala šek na financovanie projektu „Zaži to s nami.“ Liberta, v preklade sloboda, sa venuje deťom so zdravotným postihnutím, telesným, mentálnym, alebo s ich kombináciou. Tieto deti majú množstvo povinností, okrem školy aj predpísané cvičenia, rehabilitácie a terapie. Projektom im chcú umožniť zúčastniť sa spoločne s inými rodinami voľnočasových aktivít. Navštívia letecké múzeum, predstavenie bábkového divadla, špeciálny deň s robotmi, 2-dňový výlet na farme, Medzinárodný deň detí v ich vlastnom fun parku. Hlavným cieľom projektu je poskytnúť 20-tim deťom (s rodičmi a súrodencami spolu 40 ľudí) zážitky a odreagovanie sa od ich každodenných problémov. Tiež vytváranie a utužovanie vzájomných priateľstiev.

Blažej Gál, prezident OZ Annai, uspel s projektom „Nippon víkend 2016“. Ide o 9. ročník víkendového podujatia v Košiciach na propagáciu japonského umenia, kultúry, módy, vedy, športu a tradícií. Sú tu zastúpené ukážky bojových umení, výstavy mečov, školy pestovania bonsajov, predstavenie kaligrafie, výuka prípravy tradičnej gastronómie spojená s ochutnávkou, či ukážky možností modernej robotiky v podaní zástupcov Technickej univerzity v Košiciach. A mnohé iné atrakcie. Zaujímavosťou akcie je aj fakt, že japonské tradície prezentujú Slováci. Projekt sa realizuje v spolupráci s viacerými partnermi, spomeniem aspoň Japonské veľvyslanectvo v SR. Ďalšie info na webe – www.nipponvikend.sk.

Riaditeľka Autistického centra Rubikon, Anna Uchnárová, získala grant na projekt „Športujeme s Belom.“ Pán Belo je zamestnanec spoločnosti T-Systems a na aktivitách centra úzko spolupracuje. Prostredníctvom športových aktivít chcú rozvíjať postihnuté oblasti vývinu detí s autizmom a ich fyzickú zdatnosť.

V rámci projektu organizácia zakúpi potrebný cyklotrenažér pre nacvičovanie koordinácie pohybu. Taktiež zorganizujú letnú olympiádu pre 60 detí navštevujúcich centrum.

Vzletné slová dozneli, šeky boli odovzdané, gratulácie máme za sebou. Prichádza čas realizácie toho, k čomu sa organizácie vo svojich projektoch zaviazali. O výsledkoch niektorých vám určite prinesieme správu na našom blogu po ich skončení. Držíme palce.