Ako (úplne) nezblbnúť

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Karpatská nadácia vás pozýva na lunch seminár „Ako (úplne) nezblbnúť“ s Dušanom Ondrušekom.

Čo ak sa nevieme vyznať v záplave informácií? Ako získať istotu a orientovať sa v súčasnej informačnej džungli? Ako si osvojiť a posilňovať kritické myslenie a nezávislý nestranný pohľad? Ako sa vo svete tradičných aj nových médií vyhnúť manipuláciám, a rozpoznávať populizmus a zavádzanie? Prečo sa darí konšpiračným teóriám, ako sa im brániť a čo je ich prevenciou?

Ak vás zaujímajú odpovede na tieto a ďalšie otázky, príďte vo štvrtok 20. novembra o 13:00 na Letnú 27 v Košiciach na lunch seminár s Dušanom Ondrušekom, trénerom, konzultantom a autorom mnohých publikácií. Dušan Ondrušek sa venuje najmä riešeniu konfliktov a dialógu v spoločnosti.

Na lunch seminári si vysvetlíme si odborné pojmy ako agenticita, patternicita, konformita… a na príkladoch z reálneho života na Slovensku ukážeme, ako pri pozeraní televízie a sledovaní diskusii na sociálnych sieťach úplne nezblbnúť.

Pozvánka na lunch seminár

Svoju účasť, prosím, nahláste na maria.bilova@karpatskanadacia.sk, prípadne telefonicky 0907 027 833 do 19. novembra 2014 (streda).

Stretnutie sa koná v rámci projektu Aktívni občania všade, ktorý má za cieľ sieťovať občianske aktivity na Slovensku a zvýšiť kapacitu organizácií a občianskych iniciatív hlavne v regiónoch Slovenska.

Máme radi Ukrajinu – prispej na pomoc utečencom z Ukrajiny

Tvoj dar pomôže riešiť akútne potreby Ukrajincov a Ukrajiniek, ktorí utekajú pred vojnovým konfliktom. Pomôžeš zabezpečiť základné životné potreby, právnu, sociálnu a psychologickú pomoc. Umožníš, aby si našli prácu, deťom vzdelávať sa a mohli žiť čo najplnohodnotnejší život.

Prispej na našu výzvu Máme radi Ukrajinu a podpor prácu organizácií na východnom Slovensku, ktoré priamo pomáhajú ľuďom prichádzajúcim z Ukrajiny na naše územie.