Prázdny obchod – podpora ľudí v núdzi

Karpatská nadácia je partnerom spoločnosti HB Reavis – Aupark Shopping Center Košice pri realizácii prvého ročníka projektu Prázdny obchod.

Prázdny obchod je prvý obchod, ktorý nepredáva oblečenie vám, ale do ktorého ho naopak musíte priniesť vy!

Po mestách ako Buenos Aires, Miláno alebo Berlín sa tento projekt po prvýkrát predstaví na Slovensku v Košiciach. Od 7.novembra môžete aj vy doniesť do Prázdneho obchodu v Aupark Košice zachované módne kúsky a stať sa súčasťou tohto veľkolepého svetového projektu. Vyzbierané šatstvo potom poputuje do vybraných občianskych združení a detských domovov na východe Slovenska.

Prázdny obchod sa zapĺňa počas celého dňa, ako doň návštevníci nosia oblečenie, ktoré chcú darovať. Pracovníci obchodu toto oblečenie potom nastajlujú a vystavia vo výklade obchodu. V noci sa obchod opäť vyprázdni a spraví sa tak miesto pre ďalšie kúsky na nasledujúci deň.


Prázdny obchod, ktorý spája módu s dobročinnosťou, nájdete v Auparku do 14.novembra. Bude otvorený denne od 10:00 hod. do 19:00 hod.

 

Projekt Prázdny obchod (originálny názov A Loja Vazia) pochádza pôvodne z Brazílie, kde ho ako prvé prinieslo nákupné centrum VillaLobos z mesta Sao Paulo. S doslovne prázdnym obchodom a priestorom bolo schopné vyzbierať 3,2 tony šatstva a tak pomôcť tisíckam ľudí, ktorí to potrebovali. Keďže o túto krásnu myšlienku následne prejavili záujem aj ďalšie nákupné centrá, rozhodli sa tvorcovia myšlienky voľne sprístupniť celý projekt, aby sa mohol šíriť ďalej.

Viac informácií o Prázdnom obchode nájdete tu.