Bež so srdcom

Bež so srdcom

Karpatská nadácia v spolupráci s Maratónskym klubom Košice a ĽudiaĽuďom.sk ti prinášajú jedinečnú možnosť prispieť na projekty na východnom Slovensku, ktoré poskytujú podporu tým, ktorí to najviac potrebujú.

Ďakujeme všetkým účastníkom 95. maratónu mieru v Košiciach, ktorí v roku 2018 bežali so srdcom a podporili rodiny s onkologicky chorými deťmi, pomohli zlepšiť životné podmienky zraniteľných rodín alebo posilniť mladých ľudí so zrakovým postihnutím ako aj darcom, ktorí prispeli prostredníctvom výziev programu Bež so srdcom na ludialudom.sk.

O pokračovaní programu Bež so srdcom v roku 2019, vás budeme čoskoro informovať tu!

V roku 2018 sme spoločne v rámci programu Bež so srdcom vyzbierali 5.507 EUR pre tri skvelé organizácie, ktoré pomáhajú ľuďom na východe Slovenska:
  • Svetielko pomoci: prispeli sme na prevádzku mobilného hospicu deťom s onkologickým ochorením a zabezpečenie ubytovania, stravy a prepravy ich rodinám.
  • OZ Podaj ďalej: pomohli sme rodine Sebastiána a Viktórie s úpravou bytu, kúpou obedov do školy a zaplatením základných potrieb, ako sú potraviny, drogéria, školské potreby a lieky.
  • Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska, Košice: pomohli sme 13-ročnému Attilovi, ktorému onkologické ochorenie zapríčinilo ťažké narušenie zrakových funkcií oboch očí, aby si zariadil pracovný kútik a mohol sa samostatne učiť.
Ako sme vaše dary použili

100% výška daru bola použitá na dobročinný a verejnoprospešný účel. Darcami vybraná organizácia získala 90% z darovanej sumy. Karpatská nadácia použila 10% z darovanej sumy na zabezpečenie adresného a transparentného využitia daru a tiež na získanie čo najväčšieho množstva darcov. 

Sledujte Bež so srdcom na Facebooku.