Grantový program MÁME RADI VÝCHOD podporil 7 projektov pre lepší život na východe

Náš grantový program Fondu Karpatskej vandrovky MÁME RADI VÝCHOD podporil 7 projektov, ktoré vytvárajú voľnočasové aktivity pre lepší život na východe, celkovou sumou 10 406.25 Eur.

Prerozdelená finančné podpora bola vyzbieraná účastníkmi charitatívneho turistického pochodu, Karpatská vandrovka 2017, ktorí taktiež rozhodovali o tom, ktoré projekty budú programom MÁME RADI VÝCHOD podporené.

Medzi podporené organizácie patria napríklad nezisková organizácia Maják, ktorá zrealizuje sériu výtvarných workshopov, pod vedením výtvarníka Helmuta Bistiku, pre hluchoslepých ľudí v spolupráci so študentmi a rovesníkmi. Workshopy sa uskutočnia na verejných priestranstvách v Košiciach a Herľanoch.

OZ Vitalcity zorganizuje štvrtý ročník turisticko – bežeckého podujatia pre trailových bežcov, Horský Beh Smolník 2018. Beh má dve trate s rôznou náročnosťou: kratšia trať je pre juniorov (11 km) s názvom “Po stopách smolníckych baníkov” a dlhšia je pre skúsených bežcov (33 km) s názvom “Beh hrebeňom Volovských vrchov”.

OZ Druživá vytvorí prvú komunitnú záhradu v meste Rožňava a Kynologický klub & Karanténna stanica Stará Ľubovňa zorganizuje vďaka našej podpore 15 aktivít zameraných na výcvik psov pre širokú verejnosť bez poplatku za výcvik.

Organizácia Prameň radosti vylepší priestory Klubovne – zóny bez mobilu a internetu pre stretávanie sa mladých ľudí a rodičov s deťmi v obci Vysoká nad Uhom.

Klub priateľov zrakovo postihnutej mládeže pri SOŠ pre žiakov so zrakovým postihnutím internátnej v Levoči zorganizuje pravidelné krúžky tanca pre žiakov s hendikepom, ktorí neskôr vystúpia na rôznych festivaloch a podujatiach v okolí.

Strelecký klub DVC Tatry vytvorí náučný chodník, ktorý povedie okolo historických pozostatkov stavieb (guľometné hniezdo, úkryt z 2. svetovej vojny, Pinga – staré banské dielo, pieskovcové útvary) a významných objavených miest, súvisiacich s históriou obce Spišské Bystré.

Tohto roku máte opäť možnosť prijať výzvu pre dobrú vec, prevandrovať s nami 50 alebo 25 kilometrov a svojou účasťou na Karpatskej vandrovke podporiť miestne projekty aktívnych ľudí pre ľudí.

Karpatská vandrovka 2018 sa koná 22. septembra 2018. Prihláste sa dnes – viac informácií nájdete tu.