Petra Vancová

Petra Vancová

Spolu s kamarátkou založila a štyri roky viedla www.kresky.sk – dočasné tetovačky dizajnované slovenskými ilustrátormi. Neskôr založila detské múzeum Aha! v Prešove s cieľom podporiť neformálne vzdelávanie a hravú formu učenia. Deťom, rodičom aj pedagógom priniesli krásne interaktívne vzdelávacie výstavy o vede a umení.

Má skúsenosti aj z komerčného sektora – pracovala v spoločnosti VSE Holding, kde koordinovala spoluprácu so školami, pripravovala pre nich súťaže, rôzne spoločné aktivity, študijné a štipendijné programy. Zodpovedala tiež za podporu starostlivosti o duševné zdravie zamestnancov, diverzitu, udržateľnosť a zamestnávateľskú značku. Do jej portfólia spadala tiež administrácia sociálnych sietí, interná i externá komunikácia.

V kanadskom Vancouveri pracovala pre neziskovú organizáciu W2 – organizovala a pripravovala komunitné podujatia všetkých veľkostí a druhov, od lokálnych networkingových či vzdelávacích stretnutí po veľké literárne festivaly.

Vyštudovala politológiu na UK v Bratislave a fundraising a manažment neziskových organizácií na BCIT vo Vancouveri v Kanade.

Má rada, keď to okolo nej žije, preto zbožňuje cestovanie, kultúru a akcie s rodinou a priateľmi. No nepohrdne ani chvíľkou osamote pri dobrej knihe či podcaste. Má dcéry Haničku a Helenku.

V Karpatskej nadácii pracuje na pozícii koordinátorky pre MyMachine Slovakia.