Veronika Miškech Fričová

Veronika Miškech Fričová

Má 16-ročné skúsenosti v rôznych rolách v neziskovom a súkromnom sektore vo Veľkej Británii, Indii i na Slovensku. Pracovala najmä v marketingu, fundraisingu a na rozvoji programov. Veronika má bohaté skúsenosti s prácou v medzikultúrnom prostredí a s riadením tímov a rôznorodých projektov.

Veronika získala BA Hons. titul v oblasti marketingu na University of Greenwich v Londýne a MSc. v štúdiách rozvoja a sociálnej antropológii na Birkbeck College, University of London. Svoju profesionálnu kariéru začala v start-upe Hotels4U.com a neskôr riadila marketing pre Pira International vo Veľkej Británii. 

Potom pracovala pre britskú charitatívnu organizáciu Macmillan Cancer Support, medzinárodnú organizáciu Voluntary Services Overseas vo Veľkej Británii a pre Azad Foundation v Indii.

V roku 2016 sa presťahovala späť do svojho rodného mesta Košice na Slovensku. Dva roky viedla aktivity Britskej obchodnej komory v SR na východe Slovenska. V roku 2018 začala spolupracovať s Karpatskou nadáciou a v posledných rokoch vedie stratégiu a tím Karpatskej nadácie. Zároveň je členkou Rady pre vnútorné overovanie kvality UPJŠ v Košiciach.

Veronika sa venuje aj lektorovaniu jogy. Má syna Matea, ktorý je jedným z jej najvýznamnejších učiteľov 🙂 Rada cestuje, číta, tancuje, snowboarduje a behá.