Vo Volovských vrchoch sa vandrovalo za lepšie východné Slovensko. Jedenásteho ročníka Karpatskej vandrovky sa zúčastnilo rekordných 113 vandrovníkov.

V sobotu, 19.septembra sa konal 11. ročník Karpatskej vandrovky. Milovníci prírody a turistiky sa stretli, aby zvládli 50km túru zo Štósu do Košíc. Pre menej odvážnych čakala 25km túra zo štartom pod Kojšovskou hoľou. Vandrovníci zároveň darujú peniaze, o ktoré sa môžu uchádzať komunitné projekty, ktoré chcu podporiť rozvoj regionnu východného Slovenska

Rekordný ročník
Prekvapením pre nás bola rekordná účasť na tohtoročnom podujatí. Do tohto ročníka sa prihlásilo 113 ľudí. Dlho sme zvažovali , či tento rok Karpatskú vandrovku vôbec zrealizujeme. Situáciu okolo pándemie virúsu COVID-19 sme pozorne sledovali, a pripravovali opatrenia, aby bolo podujatie bezpečné. Skôr nás trápila opatrnosť ľudí v tejto neľahkej situácii. Vandrovky nakoniec sa zučastnil rekordný počet dobrochodcov, čo nás skutočne prekvapilo. Príroda, pohyb, fyzická výzva, spolupatričnosť, a podpora regiónu boli určite silnou motiváciou pre prekonanie akýchkoľvek obáv.

Podpora pre rozvoj regiónu
Vandrovníci tento rok spolu vyzbierali rekordných 11520 eur, ktoré budú použité na podporu projektov zameraných na zlepšenie života na východnom Slovensku.

Finančné dary účastníkov vandrovky budú prerozdelené miestnym iniciatívam prostredníctvom grantovej výzvy, ktorú Karpatská nadácia otvorí na jar 2020.

Karpatskou vandrovkou sa snažíme o vytvorenie komunity ľudí, ktorým záleží na rozvoji svojho okolia a radi podporia inšpiratívne iniciatívy iných ľudí. Vandrovníci nie len finančne podporili skvalitnenie života v regióne, ale aj sami rozhodnú o tom, kam vyzbieraná finančná podpora poputuje.

Fyzická výzva, nezabudnuteľné zážitky a silné príbehy
56 vandrovníkov, ktorí sa rozhodli prekonať 50 kilometrovú trasu, vyrazilo na cestu o 5:00 ráno z Kúpeľov Štós. Cieľom bol areál Čičky na KVP, Košice.
Zdolanie tejto náročnej fyzickej výzvy pritom trvá priemerne 13-15 hodín.
O 11:00 vyrazilo pod Kojšovskou hoľou ďalších 57 účastníkov, ktorí rozhodli pre menej náročnú 25km trasu.

DOBROCHODCOM ĎAKUJEME!

A už teraz sa tešíme na budúci ročník 🙂

Viac fotografií nájdete na www.karpatskavandrovka.sk