Výstava 3,50 EUR na deň

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Včera sme v Dennom centre v Košiciach v Mestskej časti Sever vernisážou otvorili výstavu „3,50 EUR na deň“. Výstava sa koná v rámci programu Gazdujme rozumne.

Karpatská nadácia realizuje program finančnej gramotnosti s cieľom zlepšovať informácie a zručnosti rôznych cieľových skupín v oblasti hospodárenia s domácim rozpočtom. Od roku 2014 pomáhame prakticky vzdelávať najmä dospelých a znevýhodnené skupiny v tom, ako si robiť domáce rozpočty, tvoriť rezervy, nepodliehať „lákavým“ ponukám a nezadlžovať sa.

Foto_5V novembri 2015 sme v rámci programu pripravili aj výstavu 3,50 EUR na deň v spolupráci s výtvarníčkou Ľudkou Horňákovou. Výstava poukazuje na fakt, že množstvo slovenských dôchodcov a menej majetných rodín sa musí vystravovať zo sumy 3,50 EUR na deň, no zároveň ponúka zaujímavé recepty, ako z tejto sumy pripraviť výživné, chutné a často aj zdravé jedlá. Ako materiál na výstavu  poslúžili recepty zozbierané od ľudí na železničnej a autobusovej stanici a v Dennom centre v Košiciach.

Súčasťou vernisáže výstavy bola aj ochutnávka niektorých jedál pripravených podľa zozbieraných receptov. Výstava bude pre verejnosť otvorená v centre do januára 2016.

Realizáciu výstavy podporila spoločnosť  KPMG Slovensko.