Žofka Teplická

Žofka Teplická

Žofka vyrastala v Rimavskej Sobote, študovala marketing a medzinárodné podnikanie na Ekonomickej univerzite v Bratislave, ale už počas štúdia vedela, že ju priťahuje marketing a organizácia podujatí pre ľudí – spokojné tváre účastníkov ju nabíjajú neskutočnou energiou.

Doteraz vyskúšala rôzne pozície – pre Úniu nevidiacich a slabozrakých Slovenska pracovala s prestávkami 12 rokov najskôr ako projektová asistentka, neskôr PR manažérka a koordinátorka verejnej zbierky Biela pastelka, nakoniec ako vedúca krajského strediska sociálnych služieb v Prešove. Rok pracovala v marketingovej agentúre MediaDom, v Nadácii pre deti Slovenska koordinovala verejnú zbierku na školách a v uliciach, v kreatívnom priestore HalmiSpace/HalmiCafé pripravovala ponuku podujatí, v Creative Industry Košice manažovala medzinárodný projekt na prepájanie sektorov. Od roku 2012 spolupracuje s neziskovou organizáciou Voices.

Svoje vzdelanie dopĺňa rôznymi školeniami (Sokratov inštitút, EDUakcelerátor Nadácie Pontis). V roku 2018 s kamarátmi založila občianske združenie a dva roky prevádzkovali komunitný priestor v Budimíre Naša chyža. Aj dnes spolupracuje na príprave podujatí ako Piknik v parku, Deň obce či letný lesný tábor.

V Karpatskej nadácii pracuje od roku 2018 ako koordinátorka a neskôr manažérka vzdelávacieho programu MyMachine Slovakia.

Žofka žije v Budimíri pri Košiciach s manželom, dvomi dcérami, psom, tromi mačkami, dvoma zajacmi a dvomi kačkami.