Konala sa piata Karpatská vandrovka!

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Karpatská nadácia zorganizovala piaty ročník darcovského pochodu pre lepšie východné Slovensko.

Karpatská vandrovka, 50-kilometrový vytrvalostný darcovský pochod, je športová výzva, dobrodružstvo s kamarátmi aj dobrý pocit z podpory dobrých vecí na východnom Slovensku. Vandrovka vedie po lesných cestách po hrebeni Volovských vrchov z Kúpeľov Štós na Horný Bankov.

Piaty ročník vandrovky sa konal v sobotu 20. septembra 2014 so začiatkom o 5.00 hod. Tento rok na trasu nastúpilo rekordných 62 účastníkov.

Karpatská vandrovka je darcovský pochod: každý účastník Karpatskej vandrovky daruje alebo získa do Fondu Karpatskej vandrovky sumu 100 EUR. Všetky darované peniaze vo Fonde sú použité na podporu užitočných projektov na východnom Slovensku.
Z tohto ročníka pribudne do Fondu Karpatskej vandrovky 6 200 EUR. Grantový program Fondu Karpatskej vandrovky bude otvorený koncom roka 2014. O tom, ktoré projekty podporu získajú, rozhodnú samotní darcovia. V predchádzajúcich štyroch ročníkoch Karpatskej vandrovky Fond prerozdelil na podporu projektov 10 160 EUR.

Všetko o vandrovke nájdete na www.karpatskavandrovka.sk. Karpatská vandrovka 2015 sa bude konať 19. septembra 2015. Tešíme sa na vás! 🙂